8 ми Март – НОВИ САД

 

НОВИ САД

 

1 ден (10.03.2018) КочаниНови сад

Поаѓање во 00.30 часот на договорено место. Се поминува преку граничниот премин Табановце на Македонско – Српска граница. Се патува покрај Ниш, Параќин, Велика Плана со попатни паузи. Пристигнување во Нови Сад во пладневните часови при што следи прошетка по центарот на градот: Плоштадот на Слободата, Градската куќа, зградата на Српскиот Народен театар, Градската црква, Петроварадинската тврдина… Сместување во хотел и припрема за свечена вечера со жива музика. Ноќевање

2 Ден (11.03.2018) Нови Сад – Скопје

Појадок. Напуштање на хотелот. Поаѓање за Македонија. Попатно посета на шопинг центарот – “Outlet”  Инџија. Слободно време за шопинг. Враќање за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

Цена на аранжманот: 3.999,00 денари

Можност за уплата на рати!

 

Цената на аранжманот вклучува:

– Превоз со туристички автобус на наведената релација според програмата

– Сместување во хотел со 3* на база ноќевање со појадок

– Разглед на Нови Сад

– Пратител на групата во текот на патувањето

– Тур. Такса

Во цената не е вклучено:

– Здравствено и патничко осигурување – 100 денари ( за лица над 65 години – 200 ден. )

– Свечена вечера во ресторан со жива музика – 20 евра ( мин. 35 патника се плаќа во агенција )

– Индивидуални трошоци

Напомена:

– За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 7 дена пред поаѓање.

– При резервација на аранжманот се уплатува 30%,остатокот од аражманот се доплатува  10 дена пред поаѓање.

– Доплата за single room 1900 денари

– За овој аранжман важат општите услови на ТА МЕТФИЛ и СКТМ.

– МОЖНОСТ ЗА ПАТУВАЊЕ СО ЛИЧНА КАРТА

ПАТУВАЈТЕ СО Т.А. М Е Т Ф И Л