Мезонета ATHENA – КАЛИТЕА

Мезонетата ATHENA се наоѓа во елитна населба на комплекс од мезонети и е на 30 м од стариот магистрален пат за Полихроно, Ханиоти, Пефкохори. Мезонетата е во големина од 65 м2,  располага со една 1/2 и една 1/3 соба, дневен престој со комплетно опремена кујна (нов шпорет, фрижидер и сервис за јадење), тоалет, балкон, интернет и LCD-TV. Спалните соби се на спрат и имаат нови клима уреди, кои се вклучени во цената.

ПЕРИОД

1/2+1/2+1/3
МАЈ

50 €

ЈУНИ

65 €

01.07.
20.07.

75 €
90 €

01.08.
20.08.

95 €
90 €

СЕПТЕМВРИ

70 €

ОКТОМВРИ

60 €


*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

УСЛОВИ 

  • Цените се дадени за наем за мезонетата на ден
  • Минимум престој од 7 ноќи
  • Во собите  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. бројот на кревети.
  • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа.
  • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време.
  • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот.
  • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур.
  • Задолжително патничко осигурување.

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА  М Е Т Ф И Л