Римска бања

Римска Бања – с.Бања

 

Цени 15.12.2017 до 01.03.2018 г.

Цените се дадени за СОБА на ДЕН за сместување наведено во / /

сместување петок и сабота
НВ
недела-четврток
НВ
SGL /1 лице/ 54 48
DBL /2 лица/ 84 76
STD /2 лица/ 90 80
APP /2 лица/ 98 88
APP lux /4 лица/ 152 136
дополнителни легла /цена за лице на ден/      
возрасен 30 27
дете  4-12г.  во APP 10 11
дете  4-12г.  во DBL 18 20
дете  4-12 г. во STD 18 20

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 мкд


DBL – двокреветна собаSGL – еднокреветна собаAPP – апартманSTD – студио;
HB полупансион; BВноќевање со појадок,

 

сместување капацитет
SGL 1
DBL 2+1
STD 2+1
APP 2+1
APP lux / 2 спални/ 4+2

 

За време на викендите (петок и сабота), услугата е HB.
За време недела-четврток услугата е BВ ( доколку има група може да е услуга HB.

 


Цените се во
на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

  • Ноќевање со појадок (BB);
  • Вечера (на сет мени или шведска маса, без пијалоци;
  • Бесплатно користење на СПА центарот од 09.00 до 20.30 ч.

два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С,

џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи,

Фитнес, релаксација област;

  • WiFi интернет низ хотелот;
  • Користење бебешко креветче и бебе столица (во ресторанот);
  • Слободен необезбеден паркинг со видео надзор;
  • Туристички данок и ДДВ