ВИЛА МЕМФИС – КАЛИТЕА 2018

К А Л И Т Е А – Х А Л К И Д И К И

Вила М Е М Ф И С

 

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.

– 10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31/03/2018

Мемфис студио

МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
19 26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15

22

Ноќи

7* 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7* 7* 7
1/4 45

промо

55

промо

85

75

115 145 170 300 330 370 390 390 390 390 185 155 125 90 70

50

Резервирајте
Резервирајте

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

УСЛОВИ

  • За деца од 02-12 години – со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Еур
  • За трето лице над 12 години – бесплатно сместување, превоз 35 Еур
  • При сместување во 1/4  студијата  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
  • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
  • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, деца од 02-12 години 25 еур
  • Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
  • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
  • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

од Скопје во 05:00 ч. (паркинг спроти хотел ВИП)
од Куманово во 04:15 ч. (Макпетрол, автопат)
од Кочани во 04:30 ч. (паркинг пред Судот)
од Штип во 05:00 ч. (нова пошта)
од Велес во 05:45 ч. (бензинска пумпа – мотел Македонија)
Поаѓање од Калитеа во 14:15 ч.

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА  М Е Т Ф И Л