ВИЛА ПАНОРАМА – САРТИ

Куќа „Панорама“ – Сарти

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1/2 3. и 4. лице
20/5 – 27/5 7 2.420 (39)* 2.170 (35)*
27/5 – 3/6 7 3.040 (49)* 2.170 (35)*
3/6 – 10/6 7 4.030 (65)* 2.170 (35)*
10/6 – 17/6 7 6.760 (109) 2.170 (35)
17/6 – 24/6 7 9.860 (159) 2.170 (35)
24/6 – 1/7 7 11.100 (179) 2.170 (35)

Сезонски цени

Термин Ноќевања 1/2 студио сутерен 1/2 студио море 1/3 студио

стр. море

1/3 студио

поглед море

1/4 апартман сутерен 1/5 апартман поглед скали 1/5 апартман скали/странично
1/7 – 8.7 7 17.670 (285) 23.870 (385) 25.730 (415) 27.590 (445) 23.870 (385) 28.830 (465) 31.310 (505)
8/7 – 15/7 7 20.150 (325) 26.350 (425) 27.590 (445) 30.070 (485) 26.350 (425) 31.310 (505) 33.790 (545)
15/7 – 22/7 7 22.010 (355) 28.210 (455) 30.690 (495) 33.170 (535) 28.210 (455) 33.790 (545) 35.650 (575)
22/7 – 29/7 7 22.010 (355) 28.210 (455) 30.690 (495) 33.170 (535) 28.210 (455) 33.790 (545) 35.650 (575)
29/7 – 5/8 7 22.010 (355) 28.210 (455) 30.690 (495) 33.170 (535) 28.210 (455) 33.790 (545) 35.650 (575)
5/8 – 12/8 7 22.010 (355) 28.210 (455) 30.690 (495) 33.170 (535) 28.210 (455) 33.790 (545) 35.650 (575)
12/8 – 19/8 7 22.010 (355) 28.210 (455) 30.690 (495) 33.170 (535) 28.210 (455) 33.790 (545) 35.650 (575)
19/8 – 26/8 7 20.150 (325) 26.350 (425) 27.590 (445) 30.070 (485) 26.350 (425) 31.310 (505) 33.790 (545)
26/8 – 2/9 7 18.910 (305) 25.110 (405) 26.350 (425) 28.830 (465) 25.110 (405) 30.070 (485) 32.550 (525)

Вонсезонски цени

Термин Ноќевања 1/2 3. и 4. лице
2/9 – 9/9 7 10.480 (169) 2.170 (35)
9/9 – 19/9 10 8.000 (129) 2.170 (35)
19/9 – 1/10 12 4.900 (79)* 2.170 (35)*

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман од 7,9,10 или 12 ноќевања и автобуски превоз.За аранжман со сопствен превоз (кај вонсезонските цени) се одбива по 620мкд. (10 евра) од цената за првото и второто лице, третото или четвртото легло се наплаќаат во целост.
 • Цените означени со ѕвезда (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг , превозот не се одбива од истите
 • Сезонските цени се изразени за наем на цело студио/апартман за 7 ноќевања
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио/ апартман
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно,без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути.Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во ТА „Метфил“ и на самата агенција.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

 Тимот на МЕТФИЛ  ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.